Postępowanie o zatwierdzenie układu

Strona główna / Usługi dla firm / Postępowanie o zatwierdzenie układu

Przeprowadzimy PZU w Twojej firmie

Restrukturyzacja przedsiębiorstwa to duża zmiana - nie tylko w firmie, ale też w Twoim życiu. Należy dopilnować wielu spraw formalnych, jak i bezpiecznego oddziaływania na procesy zachodzące w firmie. Licencjonowani doradcy restrukturyzacyjni przeprowadzą Cię przez cały proces dbając o Twoje interesy, pomagając uzyskać najbardziej optymalny układ z wierzycielami.
Postępowanie o zatwierdzenie układu, funkcjonujące od grudnia 2021 r., nazywane również PZU 2.0 odznacza się najmniejszą formalnością i niewielką ingerencją sądu. Jest to jedyne postępowanie, w którym dłużnik sam decyduje kto będzie jego nadzorcą, zawierając umowę z wybranym doradcą restrukturyzacyjnym. Postępowanie restrukturyzacyjne przeprowadza się w stosunku do dłużnika, który stał się niewypłacalny (utracił zdolność do wykonywania wymagalnych zobowiązań) lub znajduje się w sytuacji zagrożenia niewypłacalnością (w niedługim czasie może stać się niewypłacalny).

Korzyści postępowania o zatwierdzenie układu:

  • Brak konieczności uzyskania postanowienia sądu do otwarcia postępowania 
  • Niski poziom formalizacji
  • Ograniczona ingerencja sąd
  • Samodzielny wybór nadzorcy układu
  • Możliwość wyboru ścieżki ze specjalną ochroną dłużnika
  • Szybkość przeprowadzenia
  • Możliwość przeprowadzenia w większości zdalnie
  • Wywołuje skutki takie jak w innych postępowaniach restrukturyzacyjnych
Porozmawiajmy o rozwiązaniach
Przedstaw nam swoją sytuację i wspólnie ustalmy jakie rozwiązania będą najlepsze dla Ciebie
Image
RB Restrukturyzacje is a member firm of Russell Bedford International -  a network of independent consulting firms. Zawartość Witryny podlega ochronie przepisami prawa autorskiego.

RB Restrukturyzacje S.A. – adres: ul. Lompy 14,  40-040 Katowice Polska, KRS: 0000648090, NIP: 9542770822, REGON: 365819119.
Wszelkie prawa do Witryny, w tym prawa do jej elementów tekstowych i graficznych, układu stron oraz innych elementów są zastrzeżone, o ile nie zostało w sposób wyraźny zaznaczone inaczej. Użytkownik może korzystać z zasobów Witryny jedynie w zakresie dozwolonego użytku, wyznaczonego przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych. W szczególności, poza określonymi w tych przepisach przypadkami, zabronione jest dokonywane w celach komercyjnych, bez uprzedniej pisemnej zgody Russell Bedford, kopiowanie, modyfikowanie czy transmitowanie elektronicznie lub w inny sposób jakiejkolwiek części Witryny w całości lub we fragmentach.