Nowe szkolenie - Uproszczone postępowanie restrukturyzacyjne

Sytuacja związana z rozwojem epidemii COVID-19 na świecie w 2020 r. skłoniła ustawodawcę do poszukiwania rozwiązań pozwalających na podejmowanie szybkich i efektywnych działań przez przedsiębiorców dotkniętych nagłą zmianą sytuacji rynkowej. Obok rozwiązań w zakresie pomocy finansowej, odroczenia terminów wykonania niektórych obowiązków, uproszczenia niektórych formalnych procedur, ustawodawca przewidział możliwość przeprowadzenia działań restrukturyzacyjnych w najbardziej uproszczonej ze wszystkich znanych dotychczas form.

Jednym z podstawowych czynników zagrożenia dla przedsiębiorstw, które znalazły się w trudnej sytuacji ekonomicznej jest szybko rozwijająca się spirala zadłużenia. Konieczność obsługi zaległości w regulowaniu zobowiązań generuje kolejne koszty oraz jest czasochłonna. Powoduje to, że przedsiębiorstwo zamiast skupiać posiadane zasoby na rozwoju, zabezpieczaniu i pozyskiwaniu źródeł koncentruje nakłady na działaniach wymuszonych przez wierzycieli. Nowe przepisy w zakresie uproszczonego postępowania restrukturyzacyjnego mają za zadanie stworzyć dłużnikowi warunki, w których będzie mógł skoncentrować się na realnych działaniach mających na celu ratowanie przedsiębiorstwa. Służyć temu ma skutek w postaci zawieszenia możliwości prowadzenia czynności egzekucyjnych natychmiast po otwarciu postępowania. W połączeniu z możliwością wszczęcia samego postępowania praktycznie bez udziału sądu, nowe postępowanie ma szanse stać się łatwo dostęnym i efektywnym sposobem na uchronienie przedsiębiorstwa przed upadłością.

Szkolenie adresowane jest przede wszystkim do osób, które są zainteresowane możliwością przeprowadzania uproszczonego postępowania układowego w swoich przedsiębiorstwach.

Więcej informacji pod linkiem:

https://www.rbakademia.pl/szkolenia/21-szkolenia/3927-uproszczone-postepowanie-restrukturyzacyjne-nowa-mozliwosc-dla-przedsiebiorcow-dotknietych-kryzysem

O nas

Dostrzegając możliwości jakie daje nowe prawo restrukturyzacyjne, posiadając kompleksowe doświadczenie z zakresu prawa, podatków, rachunkowości zarządczej oraz doradztwa gospodarczego Grupa Russell Bedford postanowiła powołać podmiot celowy do obsługi klientów w zakresie restrukturyzacji RB Restrukturyzacje S.A.

więcej

Skontaktuj się z nami

Polecamy

RB Magazine

Magazyn, jest pierwszym całkowiecie bezpłatnym magazynem z zakresu prawa, podatków, rachunkowości i szkoleń na polskim rynku. Wydawany jest w cyklu miesięcznym, zatem mogą Państwo sięgać po aktualne zmiany niemal na bieżąco.

Pobierz najnowszy RB Magazine

 

Facebook

Twitter

RB__Poland Prawnicy wetują zmiany w zakresie wyłączenia jawności rozpraw - Russell Bedford https://t.co/JRGzDYSKHy
RB__Poland Możliwe przesunięcie terminu instalacji kasy on-line - Russell Bedford https://t.co/4KeOG92iFy
RB__Poland Czy prawo do oddychania czystym powietrzem jest dobrem osobistym? - Russell Bedford https://t.co/2K8kpYDJSk
RB__Poland RT @RussellBedford: Members from over 50 countries join @RussellBedford’s EMEA Regional Meeting! “Clearly members see the value in taking a…